Nudności i skurcze a ciąża

Witam. Przez ostatnie trzy dni czuję się nieswojo i zaczęłam się obawiać czy nie są to pierwsze zwiastuny ciąży. Czuję lekkie skurcze pod prawym żebrem i czasami niżej na wysokości podbrzusza, czasami wydaje mi się że mam lekkie nudności. Kochałam się z chłopakiem 4 listopada z prezerwatywą. Jednak podczas gry wstępnej jego członek musnął kilka razy moje wargi sromowe. Według moich obliczeń miałby być to pierwszy dzień płodny, jednakże nie wiem czy mogę polegać na naturalnych metodach obliczeń, ponieważ od połowy sierpnia nie mogłam dostać miesiączki, co podejrzewam wiąże się ze zmianą trybu życia (podróże, studia zagranicą). Wcześniej moje miesiączki były przez kilkanaście miesięcy raczej regularne, cykle dosyć długie (około 32 dni). Ostatecznie dostałam okres 19 października (po zażyciu tabletki wczesnoporonnej). Im dłużej analizuję swoje samopoczucie, tym bardziej doszukuję się różnych nieprawidłowości. Zdaję sobie sprawę, że ostateczną odpowiedzią będzie nadejście miesiączki, jednakże obawiam się, że w całym kontekście niekoniecznie może nadejść zgodnie z planem. Mam nadzieję, że są to bardziej objawy napięcia przedmiesiączkowego niż ciąży. Jakie kroki powinnam przedsięwziąć? Kiedy najlepiej zrobić tekst ciążowy? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Mogło dojść do kontaktu z preejakulatem, który wydziela się podczas pobudzenia seksualnego. Może ona zawierać nieznaczne ilości plemników, o obniżonej ruchliwości, co obniża ich zdolność do zapłodnienia. Ale ciąża jest wówczas możliwa.
Test ciążowy należy wykonać w dniu spodziewanej miesiączki. Jeżeli cykle są nieregularne trudno określić kiedy nadejdzie następna miesiączka. Dlatego proszę wykonać test ciążowy 2 tygodnie po stosunku.
Objawy, które się u Pani pojawiły najprawdopodobniej nie są zawiązane z ciążą gdyż jest na nie za wcześnie.

Pozdrawiam