Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nudności i wymioty po połknięciu tabletek antykoncepcyjnych YAZ

Witam, od 5 dni biorę tabletki antykoncepcyjne YAZ, ze względu na torbiel. Pierwszą tabletkę wzięłam o 21 i niestety ok 3 w nocy obudziły mnie straszliwe mdłości i wymioty.. w nastepne dwa dni rówież pobolewał mnie żołądek, a z wczoraj na dziś nie spałam cały czas mnie okropnie mdliło i olewały nie zimne poty... czy powodem tego zlego sampopczucia może być fakt że nie jadam od ok 20 i tabletka jest brana takjaby na "pusty żołądek "? jeśli to możliwe to w jaki sposób zmieić godzinę brania tabl?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Jeżeli tego typu objawy występują w konsekwencji przyjmowania doustnych tabletek antykoncepcyjnych sądzę, że konieczne będzie zmodyfikowanie terapii. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po za tym należy także wykluczyć przyczyny zatrucia pokarmowego.

0

Przeniósłbym zażywanie na rano z posiłkiem a w przypadku utrzymywania się dolegliwości skonsultować się z lekarzem.

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, onkologicznej i estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy