O czym mogą świadczyć moje epizody?

Raz na jakiś czas (miesiąc, parę tygodni) mam epizody chorobowe które polegają na tym, że jak położę się się na chwilę to momentalnie skacze mi wysoko ciśnienie krwi. Towarzyszą temu mdłości, uczucie niepokoju, coś jakby ucieczka ciepła do środka ciała (zimne ręce), taki stan trwa ok godziny aż do punktu kulminacyjnego w którym tracę na chwilkę świadomość (ale nie mdleję) i mam coś w rodzaju zawrotu głowy. Po nim czuję się od razu dużo lepiej. Podczas tego zawrotu mam jakieś natarczywe myśli, których potem nie pamiętam. Takie epizody zdarzają się szczególnie gdy mniej dbam o dietę i po posiłkach. Czasami podczas tych epizodów mam chrypę po dłuższym leżeniu w łóżku i podrażnione gardło. Na co dzień nie piję praktycznie alkoholu (1 piwo raz na 2 tygodnie), nie palę w ogóle papierosów, chodzę często na siłownię, basen (mam umiarkowanie aktywny tryb życia). Nie mam na nic uczulenia (albo o tym nie wiem).

Może to świadczyć o takiej manifestacji nadciśnienia tętniczego,ale też o nadciśnieniu wtórnym.Tak,że potrzebna jest diagnostyka.