O czym mogą świadczyć takie dolegliwości u mojego męża?

Witam.Mąż od jakiegoś czasu źle się czuje, ból głowy, zawroty głowy, mroczki przed oczami raz nawet wymiotował.Zastanawiam się co to może być i do jakiego lekarza powinien się udać?Dodam tylko że mąż ma czterdzieści lat i jest wysportowanym mężczyzną, nigdy wcześniej na nic nie chorował.
MĘŻCZYZNA, 40 LAT około miesiąca temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

W odpowiedzi na zadane pytanie chcielibyśmy zachęcić do konsultacji z lekarzem rodzinnym lub neurologiem. W pytaniu wspomina Pani, że u męża występują objawy typu: zawroty i bóle głowy, mroczki przed oczami oraz wymioty. Zapewne są to symptomy, które wymagają diagnostyki. Lekarz na początek zleci ogólne badania krwi (morfologię, CRP, poziom hormonów tarczycy, próby wątrobowe) oraz badanie moczu. Najpewniej, aby ustalić przyczyny tego złego samopoczucia męża konieczne będzie także wykonanie badań obrazowych (TK głowy lub MR). Takie dolegliwości mogą mieć bardzo różne podłoże, od migreny po zmiany w obrębie mózgowia. Z tego też względu warto postarać się o w miarę szybki kontakt z lekarzem.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-jak-rozpoznac-kiedy-jest-niebezpieczny

https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-siegamy-po-rezonans-magnetyczny

https://portal.abczdrowie.pl/infekcja-wirusowa-a-infekcja-bakteryjna-jak-je-odroznic-i-jak-je-leczyc

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy