O czym może świadczyć ból głowy po oddaniu krwi?

Witam serdecznie oddaje krew regularnie od 1,5 roku, w sumie już 9 razy. Zauważyłem, że od kiedy oddaje po pewnym czasie źle się czuje i miewam bóle głowy. Wyniki krwi mam dobre oprócz większej ilości krwinek czerwonych. Innych dolegliwości nie mam oprócz tego że czasami po upływie 2 miesięcy od ostatniej donacji skacze mi ciśnienie. Niby mogę nie oddawać ale mam rzadką grupę krwi i wyrażam chęć pomocy. Co mam zrobić? Bóle głowy ustępują po upuście krwi i wracają w szybkim czasie. Pozdrawiam

Konieczna pełna konsultacja , , dalsza diagnostyka, ocena stanu ogólnego, wyników morfol, Ht, lipidów; kontrola ciśnienia krwi! Ważna zdrowa dieta, więcej wody; Pozdrawiam i zapraszam