O czym może świadczyć budzenie się w nocy?

Witam. Może ktoś będzie potrafił doradzić na mój "problem". Spię okolo 7,5h co noc. Nie mam żadnych problemów z zasypianiem, wstaję raczej bez zbyt dlugiego leżenia w łóżku. Co jest natomiast dziwne, nie zdaża się, abym przespał cała noc bez ani jednego przebudzenia. Właściwie to mam ich 20 albo i nawet 30. Zazwyczaj wygląda to tak że przebudzam się, przekrecam na drugi bok czy po prostu zmieniam pozycje i od razu natychmiast zasypiam. Tak więc taka przerwa trwa dosłownie pare sekund. Nie ruszam nogami, nie chrapię, nie mam bezdechu... Praca spokojna, bez stresu; w życiu też mało stresu, nastrój właściwie stabilny i dobry... Co może być w takim razie przyczyną? Pozdrawiam, Maciej

Dzień dobry!

Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, większa ilość informacji i przeprowadzenie badań diagnostycznych.

Pozdrawiam!

Dzień Dobry Panie Macieju,

Dziękuje Panu za zaufanie :)

Zaprezentowane przez Pana symptomy, są wskazaniem do wstępnej, osobistej konsultacji w Poradni Leczenia Zaburzeń Snu, celem szczegółowej diagnostyki symptomatycznej oraz (ewentualnego) komplementarnego leczenia.

Gdyby miał Pan życzenie zwyczajnej rozmowy, zapraszam na konsultację via Skype/via Messenger.

Serdeczności oraz pomyślności Panu życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Szanowny Panie,

większość ludzi wybudza się kilka razy w ciągu nocy. Jest to całkowicie normalne na koniec każdego cyklu snu. U Pana tych wybudzeń jest nieco więcej, ale zasadnicze pytanie brzmi czy przekłada się to w jakikolwiek sposób na Pana funkcjonowanie w ciągu dnia? Jeśli nie, to nie warto sobie tym zaprzątać głowy. Jeśli jednak bardzo to Panu przeszkadza, to warto zgłosić się do psychiatry lub do poradni leczenia zaburzeń snu.

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Lech Popiołek