O czym może świadczyć nadmierna potliwość w obrębie twarzy?

Dzień dobry. Postaram się naświetlić cały przebieg choroby: 16 sierpnia pojawiła się u mnie bardzo wysoka gorączka (ok. 40 stopni) i nalot na prawym migdale. Konsultacja u lekarza 17 sierpnia - lekarz stwierdził infekcję wirusową, zapisał (profilaktycznie) Augmentin, bo przewidywał, że zaraz dojdzie do zakażenia bakteryjnego, do anginy. Augmentin brałem wieczorem 17 sierpnia oraz rano i wieczorem 18 sierpnia (razem 3 tabletki). Gorączka w tym czasie utrzymywała się na poziomie około 38 - 39 st. Doszło do silnej biegunki (8 wypróżnień tylko 1 nocy), więc odstawiłem antybiotyk. Pojawiła się wysypka (duże naloty w kolorze miodowym). Wezwany na wizytę domową lekarz dał mi skierowanie do szpitala, tam stwierdzono liszajca zakaźnego i zmieniono antybiotyk na Duracef, zalecono przemywanie zmian na skórze Octeniseptem (3 razy dziennie). Antybiotyk brałem 10 dni, ostatnia dawka 28 sierpnia, w tym czasie nie miałem już biegunki. Zmiany zeszły ze skóry, ale pozostały po nich czerwone przebarwienia (szyja, okolice ust). W miejscach zmian często schodzi mi naskórek. Po chorobie pojawiła się ogromna, niespotykana wcześniej potliwość w okolicy czoła, na policzkach i na nosie. Pojawia się nawet po nocy, bez żadnego wysiłku fizycznego, jest bardzo uciążliwa. Jestem też potwornie osłabiony, zdarza mi się mieć zasłabnięcia po spacerze, a wcześniej cieszyłem się dobrym zdrowiem, uprawiałem sport, nigdy nie byłem tak słaby. Lekarze dermatolodzy, u których byłem, twierdzą, że to normalne po chorobie, ale to osłabienie uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie. Proszę o pomoc, co mi dolega? Skąd objawy związane z tak dużym zwiększeniem potliwości w obrębie twarzy, skąd u mnie tak duże osłabienie, które zaczyna powodować omdlenia? Morfologia z dnia 31 sierpnia wykazała niewielkie powiększenie liczby limfocytów (3,3 tysięcy). Serdecznie proszę o pomoc.
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

wskazana ponowna wizyta u lekarza internisty i badania podstawowe badania z krwi. proszę także udać na konsultację lekarza endokrynologa.
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty