O czym może świadczyć silny ból podczas leczenia kanałowego?

Witam, Wlasnie mialam przeprowadzone powtorne leczenie kanalowe zeba, dentysta wyczyscil kanaly na poprzedniej wizycie, na dzisiejszej je wypelnial i przy samym koncu zabiegu kiedy rozgrzewal jakas paste na zebie poczulam straszny bol. Wedlug przeswietlenia wszystko bylo w porzadku. O czym moze swiadczyc ten bol? Pozdrawiam

Dzień dobry,
prawdopodobnie miała Pani wypełniane kanały metodą tzw. ciepłej gutaperki i podczas wypełniania doszło do reakcji bólowej na podgrzany materiał wypełniający. Jeśli na zdjęciu rtg jest wszystko ok, to proszę się nie przejmować.
pozdrawiam zdrowo :-)
Grzegorz Gdula

Podczas leczenia endodontycznego kanały wypełniane są płynną żywicą rozgrzaną do wysokiej temperatury. Do leczenia Pacjent powinien być znieczulony wtedy nie pojawiły by się opisane dolegliwości. Zdarza się niekiedy że zabieg trwa bardzo długo i znieczulenie przestało już działać dlatego poczuła Pani ból. W takiej sytuacji zabieg powinien zostać wstrzymany i ponownie podane znieczulenie aby zapewnić komfort do końca leczenia. Jeżeli kanały są prawidłowo wypełnione nie ma powodów do obaw.