Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

O czym może świadczyć taki ból brzucha po odbyciu stosunku?

Dzień dobry, moja miesiączka jest raczej nieregularna. Jakiś czas już współżyje z chłopakiem, jednak zapomniało nam się raz i zrobiliśmy to chwilę w moim podejrzanym czasie owulacyjnym. Chłopak zapewniał mnie, że dokładnie wyczyścił swojego członka i było daleko do zakończenia stosunku... Na drugi dzień boli mnie brzuch, o czym to może świadczyć? Co zrobić?
KOBIETA, 19 LAT około miesiąca temu

Nacięcie krocza podczas porodu

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

ból brzucha po stosunku nie świadczy o ciąży, natomiast może mieć wiele innych przyczyn. W Pani przypadku być może jest reakcją na stres związany z seksem bez zabezpieczenia – wówczas ból usytuowany jest w nadbrzuszu, ale gdy boli podbrzusze, to warto zgłosić się do ginekologa, jeśli objawy nie ustąpią lub pojawią się ponownie po kolejnym stosunku.

O przyczynach bólu po stosunku przeczyta Pani w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-po-stosunku-endometrioza-miesniaki-torbiele.

Proszę pamiętać, że w dni płodne, a zwłaszcza w dniu owulacji, ryzyko ciąży jest bardzo duże. Seks bez zabezpieczeń czy tzw. stosunek przerywany mogą prowadzić do ciąży, nawet wówczas gdy nie dojdzie do wytrysku w pochwie. Preejakulat, czyli płyn pochodzący z cewki moczowej i wydzielany w stanach silnego podniecenia, może zawierać żywe, zdolne do zapłodnienia plemniki. Dlatego też na wszelki wypadek warto unikać ryzykownych sytuacji.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-dla-nastolatkow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy