O czym świadczą czerwone i zimne dłonie?

Witam. Mam 25 lat i mam problem z dłońmi. O co chodzi: mam prawie cały czas czerwone i zimne rece. Najgorzej jest oczywiscie w zimnej temperaturze. Gdy wezme rece do góry dłonie bledną, gdy na dół znowu sie czerwienią. Bardziej czerwienia sie jeszcze np w takich sytuacjach: ciepla kompiel, wysiłek fizyczny (głownie bieganie), noszenie ciazkich zakupow, jedzenie goracych potraw. Lekarz rodzinny powiedzial ze tak juz mam i nic nie da sie z tym zrobic. Alkoholu nie pije, pale papierosy

Być może dłonie zostały kiedyś odmrożone i stąd obecne problemy naczyniowe.
Można spróbować zabiegów na dłonie u lekarza medycyny estetycznej, ale obawiam się że problem może pozostać.