O czym świadczą podane wyniki badań laboratoryjnych?

witam, dzisiaj odebrałam wyniki badań i nie wiem co z nich wynika,a wizytę mam dopiero za tydzień, TSH 11,152 u/l 0,55 4,00 . bilirubina (wynik w surowicy) 0,4 mg/dl 0,2 1,30 .transaminazy ALT 9 U/l 9 52,00. AST 17 u/l 14 36.00

Dzień dobry,

Podwyższone stężenie TSH może wskazywać na pierwotną niedoczynność tarczycy. Proszę oznaczyć sobie przynajmniej fT4, a najlepiej fT3, fT4 i antyTPO rano na czczo, wówczas znacznie łatwiej będzie lekarzowi dobrać najodpowiedniejszą dla Pani dawkę leku, po którym ustąpią dolegliwości związane z zaburzeniami hormonalnymi. Próby wątrobowe i bilirubina są w normie.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz