O czym świadczą zajady po seksie oralnym?

Dzień dobry. Jestem młodą kobietą i mam stałego partnera. Jednakże ostatnio po seksie oralnym mam zajady i usta są suche (chociaż ujmę to tak - ustami robię to tylko przez chwilę). Ja miałam częste stany zapalne i grzybicze, ale teraz jest wszystko w porządku. Leczyliśmy się razem, aczkolwiek najpierw robimy to bez gumki, a potem brałam jego męskość do ust. Czy to może oznaczać, że zaraziłam się teraz od ,,siebie''? Czy może mój chłopak ma grzybicę? Dodam, że ostatnio dużo pracuje i jego higiena osobista została trochę zaniedbana - to głupio zabrzmi, ale na szczęście nikt nie wie jak wyglądam i kim jestem. Mój chłopak majtki chyba jedne nosi 3 tygodnie. Czy zajady na moich ustach mają coś wspolnego z możliwym stanem grzybiczym - moim czy partnera? Czy może zajady to sprawa innej wagi? Bardzo proszę o przeczytanie całego listu i bardzo proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Zajady to inaczej pęknięcia lub nadżerki w kącikach ust, często z przewlekłym stanem zapalnym.
Przyczyn ich powstania może być wiele.
Czynniki usposobiające to np.: drażnienie błon śluzowych jamy ustnej przez protezy, niedobor witamin z grupy B, cukrzyca, przewlekłe stosowanie antybiotyków, ale też zakażenie drożdżakowe.

Proszę zatem rozważyć, czy pozostałe przyczyny nie są bardziej prawdopodobne, a w razie wątpliwości skontaktować się z lekarzem, który pomoże ustalić przyczynę.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z pozdrowieniami,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl