O czym świadczy ból w okolicy lędźwiowej przy rwie kulszowej?

Od 2 tygodni cierpię na rwe kluszową. Od 4 dni wprowadziłem ćwiczenia metoda McKenziego, które znalazłam w formie filmu. Niestety mój lekarz nie chce skierować mnie na rtg lubTK. Przepisał mi lek przeciwzapalne lek na rozluźnienie mięśni (tego nie biorę -silne skutki uboczne) i zostawił samej sobie. Na filmie fizjoterapeuta mówi że w trakcie kuracji ból z nogi i posladka powinien się cofać a może pojawić się silniejszy w okolicy ledzwiowej i w konci minie. Tak jest u mnie. Czy to dobry objaw?

Zjawisko to nosi nazwe centralizacji bólu i w metodzie McKenzie oznacza rzeczywiscie pozytywną prognozę. Prosze jednak pamiętać ze metoda McKenzie to przede wszystkim terapia diagnostyczna i zlecanie cwiczen jest poprzedzone wnikliwym wywiadem. A dobieranie ćwiczeń poparte wspomnianym badaniem/wuwiadem. Jednak jesli opisana centralizacja bedzie sie utrzymywać to spokojnie mozna kontynuować ćwiczenia aż do ostatecznego efektu. Dobrze że nie wzieła Pani leków rozluzniajacuch