Jak leczyć ból pleców w odcinku lędźwiowym po treningu?

Witam. Byłem w czoraj na siłowni i chyba przesadziłem z ciężarem na plecy, bo od tamtego momentu boli mnie odcinek lędźwiowy,jest jak by napięty,mam rudności z poruszanie. Jak temu zapobiec?.Dziękuje Pozdrawiam

Podstawą aktywności człowieka powinien być spokojny ruch aerobowy, który aktywizuje wszystkie elementy ciała. Jeśli doszło do uszkodzenia przeciążeniowego to należy wykluczyć na jakiś czas ćwiczenia siłowe i skupić się na polepszeniu funkcjonowania całego ciała (chodzenie, basen itp). Jeśli ból nie ustąpi to należy skontaktować się z fizjoterapeutą. Proszę spróbować:
https://www.youtube.com/watch?v=AIOjXg7egdc
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki