O czym świadczy dehydratacja i obniżenie wysokości krążków?

proszę o interpretację MR;dehydratacjai obnizenie wysokości krazków miedzykregowych L2-L3,L3-L4,L4-L5.Na poziomach L-2L3,L3-L4wypukliny tylne centralno obuboczne krazków miedzykręgowych modelują przednią ścianę worka oponowego i obustronnie spłycają zachyłki boczne,z przewagą po stronie lewej L3-L4.Przepuklina tylna centr-obuboczna na poziomie L4-L5 krażka miedzykr.pośr. uciska przednią ścianę worka opon.spłyca zachyłki boczne z model. korzeni nerwowych.Zmiany wytwórcze na kraw.trzonow i w staw

Od dłuższego czasu ma Pani wygórowane napięcie mięśni posturalnych. Problem będzie narastał jeśli nie wprowadzi Pani systematycznej, spokojnej aktywności, przynajmniej co drugi dzień ok. godziny (np. spacer, ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała przy wolnym i umiarkowanym tempie).
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki