O czym świadczy takie krwawienie dwa tygodnie po miesiączce?

Dzień dobry, od 1.5 roku biorę tabletki vines. 13 dnia czyli na koniec drugiego tygodnia brania tabletek kochałam się że swoim chłopakiem tego dnia rano a wieczorem o 17 powinnam wziąć tabletkę jednak zapomniałam i wzięłam ja następnego dnia o 12 i druga wieczorem. Tego samego dnia dostałam dość mocnych plamien z bólem w podbrzuszu, które utrzymało się przez pięć dni. Dwa tygodnie wcześniej miałam już okres przez 4 dni jak zwykle dlatego zastanawiam się czy coś jest nie tak czy może kest to krwawienie związane z owulacją? I czy jest to możliwe jeśli biorę tabletki? Jaka jest możliwość zajścia w ciążę pomimo że po pominieciu tabletki używałam prezerwatyw?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niewykluczone, że plamienie z bólem podbrzusza było reakcją na spadek hormonów w organizmie – na pewno należy skonsultować się z ginekologiem, w razie gdyby sytuacja się powtarzała mimo regularnego zażywania pigułek.

Więcej informacji w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/zapomniana-tabletka-antykoncepcyjna.

Natomiast, jeżeli nie upłynęło 12 godzin pomiędzy pigułkami, ryzyko ciąży nie zwiększa się. W przeciwnym wypadku konieczne jest zastosowanie dodatkowej antykoncepcji mechanicznej przez kolejne 7 dni zażywania pigułek.

Owulacja podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej może wystąpić, wówczas gdy nastąpi nieplanowana przerwa w zażywaniu pigułek – spadek hormonów we krwi może sprawić, że pojawi się jajeczkowanie.

Być może zainteresuje Panią również ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/plodnosc-po-odstawieniu-tabletek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.