O czym świadczy uszkodzony kręgosłup w odcinku lędźwiowym?

Dzień dobry, mam guza głowy - oponiaka, poza tym bardzo uszkodzony kręgosłup w odcinku lędźwiowym. Dokucza m silny ból mięśni wraz z drętwieniem nóg. Przyjmowałam różne leki przeciwbólowe, ostatnio Duo-diclak combi i Doretę SR (2.tygodnie). Poprawy nie zauważyłam. Wieczorem było u mnie pogotowie, bo ból był tak silny,a do tego czułam kołatanie serca. Podano mi Tramal 100 mg (chciano 150, ale nie było na wyposażeniu) i 5 mg Captoprilu. Próba poruszenia się wyciska łzy i wycie z bólu.

Postępowanie i leczenie zależy od rodzaju zmian w obrębie kręgosłupa, dolegliwości itd.
Bardzo ważny jest wywiad chorobowy; charakterystyka objawów; kolejność występowania, lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itp itd…
Ważny jest wiek pacjenta, inne choroby, przebyte choroby, przyjmowane leki itd.
Leczenie przeciwbólowe to nie tylko leki przeciwbólowe, obecnie stosuje się działające przeciwbólowo leki przeciwdepresyjne i przeciwpadaczkowe. Poza tym, że zmniejszają ból w przeciwieństwie do leków przeciwbólowych można je stosować długo.
Leczenie może również obejmować zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnątrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych.