O czym świadczy wynik badania EKG Holter 21-latki?

Dzien dobry odebralam wyniki badan holtera i nie potrafię ich zinterpretować dlatego prosze o pomoc. Kobieta 21lat w 15tyg ciazy. 136639 Qrs'ow, sredni rytm HR 99, max rytm HR 158 o godzinie 10:29, min rytm HR 61 o 6:28. Wykryto 108 tachykardii, 1 pojedynczych przedwczesnych pobudzen komorowym. Podsumowanie badania: wiodacy rytm zatokowy z cechami sympatykotonii (fizjologicznej w ciazy), bez arytmii.

Lek. Tomasz Budlewski

opis wskazuje iż zmiany są takie jak w ciąży, a jakie są objawy? sam opis zawsze należy zweryfikować z oceną zapisu holtera, wskazana wizyta u lekarza ginekologa prowadzącego ciąże i lub kardiologa.