O czym świadczy wysoki poziom prolaktyny u 28-latki?

Mam wysoki poziom prolaktyny 1125ul przy normie do 496ul. Robiłam test z obciążeniem(po obciążeniu był ponad 6x wyższy). Badałam TSH(w normie),(próby wątrobowe też).Morfologia ok.Mam polipy (3 po ok.3 mm) na woreczku żółciowym z zaleceniem do obserwacji.Kiedyś brałam ARKETIS na depresję(nie biorę od ok 3lat),żadnych innych leków. Miesiączkuje regularnie(dzień przed okresem mam jedynie bóle głowy i nudności).Mam trądzik na plecach i zmniejszone libido.Skąd może być ten poziom?powinnam sie obawiać

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam, rzeczywiście przewlekły stres podwyższa poziom prolaktyny.
Jednak zanim stres stanie się ostateczną diagnozą warto zrobić więcej badań.
Trzeba poszukać dobrego internisty który po kolei będzie wykluczał inne problemy- np. diagnoza nerek itd.
Powodzenia!

Dzień Dobry Pani,

Na Pani zadane pytanie, może odpowiedzieć ginekolog, jak również lekarz prowadzący Panią, który zna Panią i Pani historię.

Z przesłaniem dla Pani radości,
irena.mielnik.madej@gmail.com