O czym świadczy żółtawa wydzielina z pochwy?

Witam, mam 27 lat. Podczas badania cytologicznego lekarz ginekolog użył sformułowania "dziwna wydzielina". Dodam, że ostatnią miesiączkę miałam 23 stycznia (dzisiaj jest 4 luty). Lekarz zapytał mnie czy brałam jakieś leki dopochwowe w ciągu ostatnich dni - moja odpowiedz brzmiała nie. Zapytał również czy po ostatnim okresie współżyłam - odpowiedziałam tak, ale to było 5 dni temu. Po dopytaniu co to za "dziwna wydzielina" uzyskałam informacje, że jest "zabarwiona na żółtawo" i wygląda jakby była po używaniu tabletek dopochwowych lub jakbym była po niedawnym stosunku. Tabletek dopochwowych nie biorę, stosunek ostatni miałam 5 dni temu, więc wg mnie to odpada. Bardzo proszę o informacje co może oznaczać taka wydzielina w tym okresie cyklu i czy są powody do jakichś obaw? Dodam, że wykonane miałam od razu zwykłe badanie ginekologiczne, ale wg lekarza wszystko jest w porządku. Bardzo proszę o odpowiedź, bo powiem szczerze, że się zaczęłam mocno niepokoić, tym bardziej, że niedługo mamy zamiar z mężem starać się o pierwsze dziecko. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam!

Witam serdecznie!

Przyczyną nieprawidłowego wyglądu wydzieliny pochwowej może być także infekcja dróg płciowych. Jednak jeżeli podczas badania zostało to wykluczone, to raczej nie ma powodu do zmartwienia.

Natomiast jeżeli w najbliższym czasie pojawią się inne niepokojące objawy ze strony dróg rodnych, to znaczy - upławy, zmiana wydzieliny pochwowej (zabarwienia, konsystencji), pieczenie lub ból w okolicach płciowych, świąd, ból podczas stosunku. Wówczas konieczna będzie ponowna wizyta u lekarza ginekologa w celu wyjaśnienia dolegliwości.

W celu poprawy naturalnej flory fizjologicznej organizmu warto zastosować kurację z pałeczek kwasu mlekowego - liczne i dostępne bez recepty preparaty w różnych formach stosowania znajdzie Pani w aptece.

Pozdrawiam