Obecność bakterii borelii a ryzyko zarażenia drogą płciową

Szanowni Państwo, u bliskiej mi osoby wykryto obecność bakterii borelii, zostało to potwierdzone badaniem LTT. Ciężko nam stwierdzić czy są jakieś objawy. Postanowiliśmy zrobić badanie za namową innej osoby chorej. Od ukąszenia kleszcza minęło około 15 lat, gdyby nie to badanie to nikt nic by nie podejrzewał. Chciałam zapytać jakie są szanse pełnego wyleczenia boreliozy utajonej, oraz czy istnieje możliwość zarażenia się od osoby chorej drogą płciową? Osoba chora to mężczyzna w wieku 28 lat.

Lek. Tomasz Budlewski

A czy występują jakiekolwiek objawy? Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, lekarz określi ewentualne dalsze postępowanie. Nie przenosi się drogą płciową.