Obecność gammapatii monoklonalnej IgG lambda

Odebrałam wynik immunofiksacji białek surowicy. Wykazała obecność gammapatii monoklonalnej IgG lambda. Co to oznacza i gdzie się zgłosić na dalsze badania, leczenie itp.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Prawdopodobnie będzie konieczność udania się do lekarza hematologa.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik wymaga dokładniejszej diagnostyki hematologicznej! Proszę tego nie bagatelizować!

Magdalena Mroczek

Może to być zarówno łagodna choroba nie powodująca żadnych innych objawów, jak i towarzyszyć nowotworom, chorobom układu nerwowego, chorobom tkanki łącznej (np RZS), zakażeniom czy nadczynności tarczycy, NAjlepiej zgłosić sie do lekarza kierującego na badanie lub do lekarza rodzinnego który wyda skierowania na dalszą diagnostykę.