Obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych w cytologii ginekologicznej

Witam, odebrałam wyniki cytologi, jak mam je rozumieć? martwie się. Wniki są nastpujące: A. rozmaz odpowiedni do oceny,zawiera komórki endocerwikalne. B. Stwierdzono obecnosc nieprawidłowych komórek nabłonkowych (ASC) C. ASCUS. Komórki nabłonka wielowarstwowegopłaskiego dojrzewają prawidłowo i wśród nich widoczne są nieprawidłowe komórki trudnedo jednoznacznej interpretacji. Odczyn zapalny. D.Wskazana kontrola cytologiczna po leczeniu przeciwzapalnym. Brak odpowiednika w klasyfikacji P.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne leczenie przeciwzapalne. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.