Obfite krwawienie i bóle podbrzusza - czy to poronienie?

Witam:)
od 7 miesięcy staramy się z mężem o dziecko i bez rezultatu:( choć teraz była już mała nadzieja, że się udało. Tak przynajmniej myślałam, gdyż zawsze miałam okres co 26-27 dni, teraz miałam bóle w podbrzuszu, ale okres się nie pojawiał. Pojawił się po 31 dniach z silnymi bólami podbrzusza i silnym krwawieniem.
Czy to była wczesna ciąża, a ja niestety poroniłam? Jak teraz obliczyć dni płodne? Czy mogę znowu po ustąpieniu krwawienia starać się o dziecko?
Proszę o odpowiedź
(a jeszcze dodam, że mam 28 lat i staram się o pierwsze dziecko)

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Poronienie samoistne może objawiać się silnym krwawieniem i bólami podbrzusza.
Najlepiej udać się do specjalisty ginekologa, który oceni stan Pani dróg rodnych i wyda konkretne zalecenia, co do starania się o ciążę.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl