Czy plamienie może oznaczać poronienie?

Witam,
mam 28 lat, 7 września zaczęła mi się miesiączka, trwała 7 dni, po niej miałam lekkie plamienie koloru brązowego - to plamienie trwało jakieś 4 dni, po czym zaczęłam znowu krwawić, ale słabo.

Trwa to do dziś, troszkę mnie to martwi, jestem już umówiona do lekarza, ale bardzo się martwię, czy to czasami nie będzie poronienie?:(
Proszę o szybką odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Na podstawie porady internetowej nie da się ustalić przyczyny brązowych plamień. Mogą być one spowodowane nadżerką, polipem, zaburzeniami hormonalnymi. Poronienie samoistne objawia się bólami podbrzusza oraz ostrym krwawieniem.

Tylko lekarz po dokładnym badaniu i zebranym wywiadzie może ustalić przyczynę problemu.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl