Obfite miesiączki po założeniu krążka antykoncepcyjnego - powinnam go dalej stosować?

Od niedawna zaczęłam używać hormonalny krążek antykoncepcyjny, ale po jego założeniu miesiączkowanie jest dużo bardziej obfite i nie ustępuje. Czy powinnam go nadal używać?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Wszystkie preparaqty hormonalne (a krążek nim jest) mogą powodować plamienia w trakcie cyklu. Zwykle takie plamienia przestają się pojawiać po 3-4 cyklach. Jeśli plamienie nie jest dla Pani uciążliwe, może Pani wstrzymać się z decyzją o odtawieniu krążka do tego czasu. Jeśli jest to działanie niepożądane, które bardzo Pani przeszkadza, proponuję rozważyć decyzję o zmianie metody antykoncepcyjnej.