Objawy niedoboru chromu

Witam, od dluzszego czasu wypadaja mi wlosy, czuje sie senna nie umiem sie skoncentrowac nad ksiazka, przytylam, zdarzaja mi sie nieuzasadnione stany lekowe, boje sie i nie wiem czego, czy rowniez stany depresyjne. Czy te wszystkie objawy moga byc niedoborem chromu? Prosze o udzielenie odpowiedzi oraz o ewentualnie wskazanie jakich badan zrobic, czy mozna zbadac poziom chromu poprzez badanie krwi?

Witam!
W pierwszej kolejności należy rozważyć najczęstsze przyczyny tego typu objawów, a mianowicie: anemię ( niedokrwistość), niedoczynność tarczycy oraz zaburzenia depresyjno-lękowe. W tym celu proponuję wykonać 2 proste badania z próbki krwi morfologię i TSH. Może Pani udać się w tym celu do lekarza rodzinnego. Stany lękowe, jeśli będą się przedłużać i nasilać, wymagają konsultacji z psychiatrą lub psychologiem.
Oznaczanie poziomu chromu i jego suplementacja nie są zalecane. Jeśli podejrzewa Pani u siebie niedobór chromu, najlepszym wyjściem będzie wzbogacenie diety w produkty bogate w chrom.