Objawy rumienia a swędzenie skóry

Dobry wieczór Od kilku lat mam objawy rumienia (kilka sztuk w pachwinach) zazwyczaj kiedy jestem przeziębiony i zażywam paracetamol. Wszystko jest ok i po paru tygodniach znikają, ale czy to jest normalne że to tak bardzo swędzi? Czasami nie mogę się opanować i muszę się podrapać po czym rumień robi się większy i bardziej swędzi. Czy jest jakiś sposób aby ograniczyć to swędzenie?. Na szczęście przeziębiam się rzadko i zażywam paracetamol sporadycznie, ale to swędzenie... :(

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem nadwrażliwości na paracetamol. Sugeruję zrezygnować z przyjmowania preparatów z paracetamolem. W czasie infekcji może Pan przyjmować np. ibuprofen. Jeśli pojawi się już świąd warto zażyć wapno oraz udać się do lekarza POZ po preparat antyhistaminowy.