Objawy świerzbu

Witam.Nie chcę sugerować odpowiedzi ale pracuję w zakładzie gdzie na 200 pacjentów to 50-70 osób nie ma świerzbu reszta jest zakażona. Mi pojawiły się po kąpieli po 3 krosty na jednej i drugiej ręce a przez noc zniknęły i nie swędziały. I tak było przed wczoraj i wczoraj.Przy jednej z krust które miałam zauważyłam niewielki kanalik tak jak czytałam o świerzbie.Tak miała moja koleżanka z którą pracuję i dermatolog stwierdził krostki podobne do świerzbu.Ale nie zgadza mi się brak świądu.Czy to to?

Witam! Zakażeniu świerzbowcem nie zawsze towarzyszy nasilony świąd. Myślę że w Pani przypadku, ze względu na duże narażenia na infekcję, zdecydowanie wskazana jest bezpośrednia ocena dermatologiczna i wdrożenie odpowiedniego leczenia.