Objawy uboczne ospy u 24-latki

Witam. Mam 24 lata i od 5 dni choruję na ospę. Wykwitów na twarzy nie mam dużo(bardzo pomogly tabletki heviran) niepokoi mnie jednak to, że obszary skóry na czole i pod okiem stały się chropowate zaczerwienione, na czole skóra staje się juz niezwykle piekąca z uczuciem ściągnięcia. Mam wrazenie jakby w kazdej chwili miala popękać. Nie wiem czy to skutek braku kontaktu z wodą i codziennego mycia (ale czemu np. objęłoby to tylko kilku cm.obszar pod okiem + czoło), czy objaw uboczny ospy ?

Witam! Opisane zmiany na skórze są typowe dla ospy. Nie ma powodów do niepokoju. Należy jednak pamiętać o codziennym myciu skóry twarzy delikatnymi preparatami oraz smarowaniu jej miejscowo działającymi środkami przeciwświądowymi i odkażającymi.