Objawy zapalenia pęcherza a infekcja intymna

Od mniej więcej dwóch dni mam objawy zapalenia pęcherza. Czy może się to wiązać z infekcją intymną? Dodam,że moja partnerka w tej chwili przechodzi grzybicę pochwy, wobec czego leki dostała i ona i ja. Infekcję tą przechodziłam parę miesięcy temu, ale nie łączyła się z zapaleniem pęcherza. Czy jeśli wyleczę grzybicę, zapalenie też mi przejdzie? Czy może być spowodowane przez tą infekcję ? Z góry dziękuję za odpowiedzi

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, może to być ze sobą powiązane i jak najbardziej proszę wyleczyć infekcję grzybiczą. Wtedy także można ocenić znów czy na podłoże grzybicze nie nałożyła się infekcja bakteryjna. Pozdrawiam.