Objawy zatrucia pokarmowego po zjedzeniu dużej ilości ciastek, daktyli i słodkich bułek

Mój brzuch nie lubi za slodkich rzeczy,kremów,tortów,oranzad,galaretek.nie myśląc o tym,zjadłam za dużo ciastek,daktyli i słodkich bułek.pojawil się silny ból brzucha i głowy,mdłości,lekka biegunka,ścisk,gazy,zimno i osłabienie-objawy zatruciowe które u mnie często występują po ww.rzeczach.wtedy biorę iberogast,tanine,węgiel,nospe.pol nocy nie spalam.nie mogę jeść,pije na siłę.objawy minęły,ale brzuch mam b.obolaly,scisniety,muszę odpuścić trening,mam obowiązki.co robić?pomoże nospa i termofor?

Witam serdecznie,
na chwilę obecną to proszę zastosować dietę lekkostrawną.Na pewno opisane objawy wskazują na efekt przejedzenia.Jeżeli objawy nie miną po dwóch dniach proszę skontaktować się z lekarzem. Możliwe że objawy się nakładają z innymi schorzeniami ze strony układu pokarmowego. Czy w pozostałych sytuacjach, po spożyciu innych pokarmów też odczuwa Pani bóle brzucha o różnym natężeniu?

to co mnie najbardziej niepokoi to spożywanie tak dużej ilości produktów kalorycznych w krótkim czasie, często zdarzają się Pani takie sytuacje?może warto przyjrzeć się jaki jest codzienny jadłospis i wprowadzić potrzebne korekty + znaleźć odpowiednie rozwiązanie sytuacji kiedy to odczuwa Pani potrzebę zjedzenie słodyczy w dużej ilości.
Jeżeli będzie chciała Pani skonsultować tą sytuację to zapraszam do kontaktu.

pozdrawiam
Małgorzata

Termofor zawsze pomoże , no-spa również , można jeszcze w takich sytuacjach, nawet jak już się Pani naje za duzo wziąć 3-4 razy dziennie po pół łyżeczki zmielonego kminku (wziąćdo buzi i ostrożnie łyknąć trochę zimnej wody tak aby się w ustach wymieszało - uniknie Pani wtedy zakrztuszenia pyłem kminku) . Do tego polecam zmielone kłącze pięciornika (ilość na czubek noża) - zażyć podobnie jak kminek 3 razy dziennie - działa przeciwbiegunkowo. Pomaga już po pierwszym zażyciu a z każdym następnym jest coraz lepiej . Po 2 dniach powinno wszystko się unormować.
Kminek działa rozkurczowo na jelita i zmniejsza wydzielanie gazów.
Proszę więcej nie jeść daktyli - mają bardzo dużo fruktozy , której najwyraźniej Pani nie toleruje, dlatego sacharoza czyli cukier też Pani szkodzi (jej cząsteczka składa się z glukozy i fruktozy) .
Proszę się zastanowić, czy po słodkim mleku też nie ma takich objawów.
Proszę unikać tych produktów i kupić sobie zmielony kminek (trzymać w słoiczku, żeby nie zwietrzał). oraz pięciornik - przez internet lub w sklepie zielarskim. W razie następnej wpadki proszę zażywać tak jak napisałam.

Pozdrawiam

Joanna Arciszewska