Picie dużej ilości wody przy chorobie Meniere'a

Witam! Mam 30 lat i od roku mam stwierdzoną chorobę Meniera. Chciałabym się dowiedzieć czy picie dużej ilości wody (2 litry dziennie) pomoże? czy wręcz przeciwnie może zaszkodzić? przy tej chorobie. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam Marta

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, przy chorobie Meniere'a konieczne jest wypijanie minimum 1,5 niegazowanej wody, aby uchronić organizm przed zatrzymywaniem płynów. Do tego proszę unikać kawy, alkoholu, żywności przetwozonej, soli i innych produktów powodujących obrzęki. Pozdrawiam, Kamila Ziemann - Centrum Dietetyczne EFEKT