Obniżone libido, smutek i zniechęcenie

witam:)moj maz 48 lat.ma obnizone libido ,ogolne zniechcecenie ,smutek ,niema checi do pracy ,chcialby pojsc w siwat zeby nikt nic od niego nie chcial,do tego walczy z alkoholizmem i nie ma pracyw polsce bo jest za granica wiec boi sie wrocic boi sie z enie znajdzie .jakie badania moze wykonac z krwi zeby potwerdzic lub wykluczyc andropazue?do lekarza narazie nie moze isc.odalil sie odemnie.prosze o pomoc i rade.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Objawy u męża, które Pani opisuje mogą mieć zarówno podłoże fizyczne, jak i psychiczne. Dlatego bardzo ważne jest, by wykonać podstawową diagnostykę. Zalecam zatem wizytę u lekarza pierwszego kontaktu w celu wykonania badań oraz konsultację psychologiczną związaną z obniżonym nastrojem i brakiem energii życiowej.
Rozumiem, że mąż jest obecnie za granicą. Ale może wybiera się za jakiś czas do Polski? Wtedy można by umówić takie wizyty.
Co do andropauzy, to diagnozuje się ją na podstawie objawów somatycznych oraz badań hormonalnych (test z krwi).
Proszę przekonać męża do zrobienia takich podstawowych badań. Chodzi przecież o jakość jego życia i dobre samopoczucie.
Dodam jeszcze, że jeżeli Pani jest ciężko w związku z zaistniałą sytuacją, oddaleniem się męża od Pani, to również może Pani skorzystać ze wsparcia psychologa.

Pozdrawiam serdecznie.