Leczenie andropauzy a badanie hormonalne

Witam :)jakie hormony u mezczyzny trzeba zbadac zeby leczyc andropauze(chyba)ma obnizona potencje ,zmiennosc nastrojow ,niechec do pracy i ogolne zniechecenie ma 48 lat.odsunal sie odemnie ,choc walcze o nas i bliskosc .iel czasu moze trwac andropauza -kryzys wieku sredniego?pozdrawiam

Dopiero po diagnostyce, także laboratoryjnej ( nie tylko oznaczanie hormonow, potrzebne szersze spectrum badań), dopiero po postawieniu rozpoznania (diagnozy) lekarz proponuje postępowanie.
Dodatkowo zaznaczam, ze andropauza to określenie medyczne, niezbyt zresztą precyzyjne - a tzw. kryzys wieku średniego to określenie bardziej psychologiczne i znane potocznie.
Andropauza i kryzys wieku średniego to nie synonimy.
Proponuję poszukać pomocy profesjonalnej, a nie wirtualnej. Warto powalczyć o podwyższenie jakości życia swego związku. Pozdrawiam Panią. JW, Poznań.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udac sie do lekarza seksuologa, po badaniu będzie mozna coś więćej powiedzieć.