Uzależnienie od gier

Mój facet gra wiele godzin w gry, zapomina o spotkaniach, nie interesuje go zupełnie nic. Według mnie to uzależenienie, on to bagatelizuje. Czy powinnam pójść z nim do psychologa? Jak go do tego przekonać, bo łatwo nie będzie?
ponad rok temu

Nie napisała Pani, w jakim jest wieku. "Matkowanie" i ciągnięcie za rękę do specjalisty może spotkać się oporem. Chłopak powinien odpowiedzialnie wziąć sprawy w swoje ręce. Niestety, ale niektórzy podejmują te kroki dopiero, kiedy zaczynają tracić w życiu np. związki, pracę itp. Proszę próbować, jednak polecam rozmawiać o tym, co w życiu stanowi dla partnera prawdziwy kłopot (od czego ucieka). Rozmowa na temat uzależnienia od komputera to pole, na którym ciężko będzie Pani cokolwiek "ugrać". Pozdrawiam