Trądzik od 7 lat a leczenie hormonalne

Mam trądzik który lecze 7 lat , ostatnio zrobiłam badania i okazało się że mam podwyższone hormony Dhea-s i wolny testosteron czy da się wyleczyć ten trądzik np. antybiotykiem ( wcześniej leczyłam miejscowo antybiotykiem w żelu i innymi kremami) czy dopiero przy obniżeniu hormonów trądzik się skończy? i jakie leki się je by obniżyć te hormony? czy one się z wiekiem same unormują? dodam że mam 21 lat. Dziękuję za informację

Powinna Pani porozmawiać na ten temat z ginekologiem-endokrynologiem (kwestia poziomu hormonów). Dalsze leczenie trądziku w dużym stopniu od tego zależy. Jeśli ginekolog zaleci leczenie hormonalne, może wraz z leczeniem miejscowym- uspokoić Pani problemy skórne. Jeżeli poziom hormonów jest nieznacznie podwyższony, nie wymaga leczenia z punktu widzenia ginekologa- o metodzie intensyfikacji leczenia prosze porozmawiać z dermatologiem. Jedną z metod leczenia jest stosowanie leków hormonalnych typu np. YAZ, niemniej jak powiedziałam, konieczna jest konsultacja z ginekologiem najlepiej takim, który specjalizuje się w endokrynologii ginekologicznej.