Obok wyciśniętego syfa nowe?

Gdy wyciskam syfa, na drugi dzień bądź gdy jeszcze się nie wygoił, obok niego pojawia się nowy lub jest ich kilka. Czemu się tak dzieje? Odkażam, a mimo to tak jest. Proszę o odpowiedź. Dodam, że stosowałam żele i tylko mi się pogorszyło oraz miałam czerwone plamy na całej twarzy, jakby poparzony naskórek.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Podczas wyciskania krosty, jej treść zakaźna wydostaje się na zewnątrz, infekując okoliczne tkanki. Prowadzi to do powstawania kolejnych wykwitów. Ponadto może dojść do wprowadzenia bakterii do głębszych tkanek, co utrudnia późniejsze gojenie i może prowadzić do powstawania szpecących blizn. Z wymienionych powodów należy powstrzymywać się od takiego sposobu walki z trądzikiem.

Pozdrawiam