Obserwacja cyklu według metody Rotzera a wystąpienie krwawienia

Mam problem z określeniem czy to już nowy cykl. Mam 25 lat,moje cykle są na ogół regularne.Od 3 lat obserwuję się według metody Rotzera.Poza jednorazowymi odstępstwami, kiedy cykl dziwnie się wydłużał, wykresy wychodziły książkowo. W tym cyklu po owulacji (18dc.,śluz szklisty,szyjka otwarta), temperatura wzrosła na 2 dni,a w 20dc.spadła i pojawiło się 5-dniowe krwawienie. Po nim temperatura jest ciągle niska. Czy należy to uznać za miesiączkę? Czy tego typu zaburzenie jest powodem do niepokoju?

Witam! Opisane krwawienie miało charakter menstruacji. Tego rodzaju, jednorazowe rozregulowanie cyklu nie jest powodem do niepokoju. Jednak jeśli takie sytuacje będą powtarzać się w kolejnych cyklach powinna Pani skonsultować się z ginekologiem.