Obszar zagęszczeń o charakterze mlecznej szyby w płacie górnym płuca

KT u teścia wykazało w płacie górnym płuca prawego w okolicy wnęki na pograniczu PS1 i Ps3 nieregularnego kształtu obszar zagęszczeń o charakterze mlecznej szyby w wymiarach poprzecznych ok.72na 70 mm z pogrubieniem przegród międzyzrazikowych-czy to rak?

Aleksander Ropielewski

Nie jest to obraz typowy dla raka płuca. Raczej obserwuje się go w chorobach śródmiąższowych płuc. Na pewno taki wynik wymaga konsultacji z pulmunologiem.