Ochota na słodycze po posiłku

Ostatnio po posiłkach mam dużą ochotę na coś słodkiego, czym może być to spowodowane? Wcześniej bardzo rzadko jadałam słodycze.PozdrawiamKasia

Witam. Generalnie mamy na języku kilka kubków smakowych: słony, gorzki, kwaśny i podczas posiłku te wszystkie smaki zostają zaspokojone i przychodzi w końcu kolej na ostatni...słodki. Warto też dać sobie chwilkę po obiedzie, od momentu rozpoczęcia posiłku do uczucia sytości to czas około 20 min. wtedy mamy ochotę na coś jeszcze. Warto odczekać ten czas.