Ochrona przed ciążą u 50-latki

Mam 50 lat. Przyjmuję marvelon od 20 lat. Ostatnią miesiączkę miałam 28 września. Odbyłam stosunek 18.10 i zapomniałam wieczorem wziąć tabletki. Wzięłam ją 19 wieczorem, tą zapomnianą i bieżącą. Czy chronią mnie one przed ciążą, czy mam zastosować coś jeszcze. Jak mam brać pozostałe. Została mi jedna do końca opakowania. Wiola

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji proszę nie robić przerwy. Należy rozpocząć kolejne opakowanie.