Oczekiwanie na miesiączkę po zażyciu ostatniej tabletki antykoncepcyjnej

Dzień dobry, Od trzech miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Atywia. W czwartek tj. 18/09 przyjęłam ostatnią tabletkę, a nadal czekam na krwawienie. Po pierwszym i drugim opakowaniu krwawienie nastąpiło drugiego dnia po odstawieniu czyli w sobotę. Podczas przyjmowania antykoncepcji współżyłam ze swoim stałym partnerem i przyjmowałam tabletki o regularnych porach. Raz przyjęłam tabletke 30min później. Oprócz antykoncepcji hormonalnej nie zabezpieczamy się w inny spoób. Czy mogę być w ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest znikome. Proszę cierpliwie poczekać na krwawienie. mPowinno ono wystąpić dowolnego dnia 7 dniowej przerwy.