Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Anemia

Anemia nie powinna być kojarzona z bladym i chudym człowiekiem. Anemia to niedokrwistość, a cierpią na nią głównie kobiety! Sprawdź jakie są tego przyczyny.

Witaj,
Białko mocz jest objawem stanu zapalnego dróg moczowych, choroby nerek. Nieleczone może prowadzić do niewydolności nerek. W przypadku białkomoczu stosuje się dietę odciążającą nerki - ubogobiałkową do czasu ustąpienia białkomoczu. Z kolei przeciwciała kardiolipinowe wzrastają w chorobach autoimmunologicznych, na które oczyszczanie organizmu nie ma wpływu. Co więcej głodówki mogą zaostrzać chorobę. Pozdrawiam, Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0

Odradzam wszelkie eksperymenty z ,,oczyszczaniem organizmu". Białkomocz może pojawić się po dużym wysiłku fizycznym lub świadczyć o poważnych problemach z nerkami (zespół neczycowy, zapalenie kłebuszków nerkowych). W zależności od zdiagnozowanego schorzenia oraz stężenia białka w moczu zalecana jest indywidualnie dobrana dieta o zmniejszonej ilosci białka oraz fosforu. Przeciwciała kardiolipinowe mogą powodować niebezpieczną dla zdrowia i życia zakrzepicę, dlatego należy zgłosić się z wynikami badań do lekarza.

Dietetyk należący do Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy