Odbudowa zęba metodą światłoutwardzania

Drodzy Państwo!! Jesli zab - górna jedynka był odbudowany metoda swiatloutwardzania, to czy ta odbudowa przy ewentualnym odpadnięciu/ wykruszeniu moze uszkodzić/ załamać a nawet i wyrwać pozostała cześć właściwego, mojego zeba ? Dziękuje.

Odbudowa może złamać się przy urazie, odpadnięcie nie powinno się pojawić - jeżeli nastąpiło świadczy to o źle założonym wypełnieniu. W przypadku urazu (nagryzienie czegoś twardego) uszkodzeniu może ulec zarówno wypełnienie jak i tkanki zęba bez względu na wielkość wypełnienia.