Odciski pomiędzy palcami u 54-letniej osoby

witam, moim problemem sa stopy, a mianowicie nadmierne ich "wykrzywienie" na zewnatrz. Jakies dwa lata wstecz nie sadzilam ze to jest jakis problem , nigdy nie scieralam butow po zadnej stronie... Dokuczaja mi odciski miedzy malymi palcami, ktore wykrzywiaja sie na zewnatrz i zawijaja i sa znieksztalcone. Prosze o porade i co z tym zrobic? Czy odpowiednie obuwie czy moze wkladki specjalistyczne beda lepsze. Nie moge na miejscu pojsc do lekarza bo w uk to sie mija z celem i nic nie osiagne ;(

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest wizyta u lekarza ortopedy, bez badania ciężko jest coś doradzić. Jeżeli nie chce się Pani udać do lekarza to proponuję spróbować wkładek do butów, ale nie można przewidzieć efektu ponieważ nie można wykonać badania lekarskiego.