Odczuwanie zapachu amoniaku

Witam, od pewnego czasu (ok. 2lat) borykam się z pewnym problemem. Otóż niekiedy czuję zapach amoniaku. Najczęściej występuje on podczas wysiłku np. jest zimno na zewnątrz, wchodzę po schodach, wejdę do ciepłego pomieszczenia i pojawia się zapach. Nikt inny go nie czuje- jestem tego pewna. Czy jest to poważna sprawa?

Witam serdecznie. Taki objaw może być skutkiem nieodpowiedniej diety ubogiej w węglowodany. Wtedy to organizm wykorzystuje do celów energetycznych białka. Te właśnie są źródłem azotu czy ''składnika'' amoniaku. Pot o przykrym zapachu może być także skutkiem cukrzycy. Warto zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego by wykonać oznaczenie glukozy we krwi.