Odczyn kwaśny w badaniu kału

Witam , robiłem ostatnio badanie kału i wyszedł mi odczyn kwaśny (zakres 7,0-7,5ph) , czym to może być spowodowane i jak temu zapobiec by było normalne ph ? dieta:bulka grahamka z serem , 100g kaszy jaglanej z jablkami , piers z indyka z ziemniakami i brokulami , jajka z bulka grahamka

Witam. Najprościej poprawić pH stosując dietę zasadotwórczą. w internecie znajdzie Pan tabele produktów zasado- i kwasotwórczych. Tych pierwszych powinno być w posiłkach 70%, drugich 30%. Najprościej jest zwiększyć ilość warzyw. Unikać produktów wysoko zakwaszających jak biała mąka (grahamkę może Pan zastąpić żytnim ciemnym pieczywem), cukier, kawa, czarna herbata i inne, które znajdzie Pan w tabelach, o których wspomniałam. tu znajdzie Pan przykładowo jedna z nich
http://cudph.pl/tabela-zywnosci-zasadowej/

Życzę powodzenia i pozdrawiam.