Odejście od diety na jeden dzień a wzrost wagi ciała

Dzien Dobry w piątek zlalam diete (jeden dzien z powodu wieczornego wyjscia na miasto) alkohol czekoladki... potem jednak czes zwymiotowalam. Powrocilam od wczoraj dalej do swojej diety. Ale waga w piatek rano byla 55.8 a dzis juz jest 56.2... czy to oznacza ze przytylam i jak wrocic do poprzedniej wagi z przed dwoch dni??

To nie oznacza, że Pani przytyła. Różnice wagi w obrębie 2 kg u kobiet są fizjologiczne i ściśle związane z cyklem miesiączkowym. Poza tym na wagę wpływa stan nawodnienia organizmu, zalegająca w jelitach treść pokarmowa i jeszcze kilka innych czynników. O ile wzrost nie przekroczy 1 kg i nie będzie obserwowany w odstępie kilkunastu dni należy to traktować wyłącznie jako chwilowe wahanie.