Odkrzsztuszanie flegmy z krwią

Zwracam sie z prośba o odpowiedz do lekarzy stomatologów. Ostatnio pytałam o uczucie krwi w buzi i odkszuszenie flegmy z krwią (to były nitki krwi) zawsze rano . Mam chore zatoki i ciagle uczucie flegmy w gardle ,która czasem da sie odkszusic .Zastanawiam sie czy ten posmak krwi moze sie tez brać z krwawiących dziąseł ( myje dość mocno zeby i bardzo mi krwawią przy szczotkowaniu ) Wczoraj umylam zeby bardzo delikatnie i rano posmaku nie było . Moze to od tego i czas juz usunąć kamień nazębny ?

Witam. Jeśli zęby krwawią przy szczotkowaniu krew w buzi najprawdopodobniej pochodzi ze zmienionych zapalnie dziąseł. Duża ilość kamienia nazębnego również może być powodem krwawienia. Proszę zgłosić się do stomatologa który przeprowadzi bezpośrednie badanie.

Aleksander Ropielewski

Krwawienie z dziąseł nie byłoby tak obfite, żeby powodować odkrztuszenie krwi, natomiast jak najbardziej może powodować posmak krwi . Proszę skonsultować się z laryngologiem w celu ustalenia przyczyny.